Jak mieć piękne włosy – kilka porad

Niezależnie od tego, czy chcesz wyglądać świetnie na imprezie i mieć całe popołudnie, aby się przygotować, czy po prostu chcesz odświeżyć się przed spotkaniem, są rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje włosy wyglądały świetnie i dodały Ci pewności siebie.

Używaj dobrej jakości szampon. Rozumiem przez to, że powinieneś zainwestować w wysokiej jakości szampon, który pasuje do twojego rodzaju włosów. Jeśli masz włosy farbowane, upewnij się, że formuła twojego szamponu jest odpowiednia. Podobnie jeśli twoje włosy są cienkie, tłuste, blond lub ciemne, porozmawiaj ze swoim stylistą i poproś go, aby doradził ci, jaki szampon będzie najlepszy. Zbyt wiele osób po prostu wybiera coś z półki w supermarkecie.

Używaj odżywek do włosów. Odżywki do włosów mają formułę, która doda włosom objętości i blasku. Wiesz, jak niewygodne i drapiące są ubrania, jeśli nie używasz odżywki do tkanin, no cóż, włosy są takie same. Ponadto dobra odżywka pomoże utrzymać włosy wolne od elektryzowania, co jeszcze bardziej ograniczy ich puszenie. Wmasuj odżywkę od nasady aż po same końce i pozwól jej zadziałać magicznie i sprawić, że twoje włosy będą wyglądały naprawdę zdrowo i lśniąco przed dokładnym spłukaniem.

Dobrze wysuszaj włosy. Nowoczesne suszarki do włosów nie zaszkodzą twoim włosom tak bardzo, jak kiedyś, ale jeśli zamierzasz używać suszarki, aby szybko wysuszyć włosy, upewnij się, że poruszasz się po włosach i suszysz je równomiernie, aby uniknąć przegrzania. Jeśli masz czas, używaj suszarki w chłodnym miejscu, aby uniknąć uszkodzeń.

Używaj dobrego serum. Istnieje ogromna różnorodność wspaniałych produktów, które mają na celu wygładzenie włosów. Generalnie serum do włosów działa na trzy sposoby, rozluźniając włosy, wygładzając je i zmniejszając ich potencjał przyciągania elektryczności statycznej, która powoduje ich puszenie.

Używaj dobrej jakości prostownic do włosów. Większość ludzi uważa, że ​​tańsze prostownice do włosów nie są zbyt dobre. Może się okazać, że nie nagrzewają się wystarczająco, aby prawidłowo wyprasować zagięcia za jednym przejściem, i nie są wystarczająco śliskie, aby umożliwić gładkie przechodzenie włosów. Wybierz ceramiczne lub szklane płyty grzewcze i upewnij się, że temperatura jest regulowana. Prostownice GHD to jedna z najpopularniejszych marek na świecie i powszechnie stosowana w salonach na całym świecie. Ich talerze szybko się nagrzewają i są wyjątkowo gładkie, aby ułatwić stylizację włosów, co sprawia, że ​​są prawdziwymi ulubieńcami salonów na całym świecie. Płytki ceramiczne pomogą również rozładować elektryczność statyczną z włosów i sprawią, że dłużej będą wyglądać prosto.

Odżywiaj się dobrze. Twoje włosy są odżywiane przez to, co jesz i pijesz i nigdy nie będą wyglądać dobrze, jeśli nie będziesz stosował zbilansowanej diety z dużą ilością witamin i minerałów. Włosy składają się głównie z białka, więc upewnij się, że Twoja dieta zawiera ich dużo. Pij też wodę, ponieważ wypłucze to zanieczyszczenia z twojego ciała i zapewni ci zdrowie.