Skuteczne CV

Twoje CV to Twój sprzedawca. Na długo przed tym, zanim osobiście spotkasz potencjalnego pracownika lub udzielisz wywiadu, Twoje CV będzie walczyć w Twoim imieniu. Dlatego ważne jest, aby stworzyć skuteczne CV. Twoje CV będzie jednym z setek, jeśli nie tysięcy, które zobaczą pracodawcy, więc powinieneś upewnić się, że naprawdę wyróżnia się i promuje Twoje usługi. Dokładne podejście, jakie przyjmie twoje CV, będzie zależeć od ciebie i twoich okoliczności.

Absolwenci i absolwenci szkół nie będą mieli zbyt dużego doświadczenia zawodowego, które można by umieścić w CV. Jeśli należysz do tej kategorii, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na swoje osiągnięcia w nauce. Wskaż wszelkie inne fakty dotyczące twojego życia szkolnego i reszty twojego życia, z których możesz czerpać, gdy znajdziesz pracę. Jeśli pomyślnie ukończyłeś doświadczenie zawodowe, dołącz to i podaj szczegóły wykonanych zadań.

Z drugiej strony, jeśli Twoje doświadczenie zostało zdobyte w miejscu pracy i masz niewiele formalnych kwalifikacji, powinieneś wykorzystać swoją historię zatrudnienia na swoją korzyść. Omów role bardziej szczegółowo i opisz zadania, które podjąłeś. Im bardziej zaawansowana lub bardziej godna zaufania była dana rola, tym bardziej powinieneś czerpać z niej w swoim opisie.

Wysoce skuteczne CV będzie również zawierało sekcję dotyczącą osiągnięć z każdą odpowiednią kwalifikacją lub sekcją dotyczącą stanowiska. Możesz uwzględnić ukończenie studiów lub możesz uwzględnić konkretne osiągnięcia związane z pracą. Pamiętaj, że jest szansa, że ​​ktoś inny ma takie same umiejętności lub kwalifikacje jak ty, ale wykorzystując swoje osiągnięcia jako swoją główną korzyść, nadal będziesz się wyróżniać i wywierać pozytywne wrażenie. Oprócz listu motywacyjnego Twoje CV jest najważniejszą rzeczą, jaką masz w dążeniu do zdobycia pracy.